Kampania Społeczna #JestemN97 – Niepłodność jest bliżej niż myślisz

Jestem szczęściarą, cholerną szczęściarą bo już jestem mamą! Inni, moi znajomi, dalsze i bliższe przyjaciółki, koledzy, fajni faceci i szczęśliwe pary nie mają takiego szczęścia. Ba, mogą nigdy nie zaznać radości z rodzicielstwa i cierpią. Żyją w ukryciu, walcząc z demonami własnymi i tymi z których nie brakuje w naszym społeczeństwie.

Każdego roku aż 1.5 miliona par w Polsce żyje w cieniu niepłodności bo w naszym kraju niepłodność jest wciąż postrzegana jako kara boska a nie choroba. A ja pytam – Ile można żyć z poczuciem winy że nie mogę mieć dzieci bo za mało wierzę, bo według nawet najbliższych „mam za swoje” za to, że w „odpowiednim” momencie zamiast rodzić dzieci, robiłam „karierę” Ile mogę żyć ze strachem w sercu przed kolejnym pytaniem – Kiedy dziecko? Ile mam jeszcze unikać niedzielnych obiadów, żeby chronić się przed poradami o robieniu dzieci? Ile lat jeszcze mam się bać mówić o in vitro, kiedy to jedyna szansa dla mnie na rodzicielstwo?

Czas postawić temu kres i wyjść z tabu niepłodności! Ruszamy z kampanią wpierającą proces normalizacji choroby niepłodności! Moje zaproszenie przyjęły odważne osoby, które nie boją się otwarcie mówić o swojej niepłodności! Przez cały listopad będziemy publikować kolejne historie aby dodać odwagi wszystkim Staraczkom i Staraczom.

#JestemN97 – N97 to medyczne oznaczenie żeńskiej niepłodności
#JestemN46 – N46 to medyczne oznaczenie męskiej niepłodności

W kolejnych odcinkach zobaczycie historie osób, które odważnie mówią o niepłodności. Zobaczycie ich historie i przekonacie się, że niepłodność jest bliżej niż myślisz.

@optymistka_ola 
@wyczekivana_ 
@corpocore
@paulililou
@jeszcze_nie_mama

Dziękuję wam z całego serca! Wiedzcie, że bez bez was ten projekt nie byłby tym, czym jest obecnie. Dziękuję za wasze zaufanie!

Teraz twoja kolej! Jeśli ty lub Twój partner zmagacie się z niepłodnością, proszę, nie bójcie się! Zrób sobie zdjęcie pokazując na palcach ilość lat starań lub straconych ciąż dodaj opis #jestemN97 i wyjdź z cienia niepłodności. Nie jesteś sama, nie jesteś sam! Twoje lata starań mają znaczenie! Twoja choroba i twoje emocje mają znaczenie! Niepłodni, nie jesteście sami!

Share
Pin
Tweet
Related

Droga do macierzyństwa – Dokument

Realizowałam w życiu wiele projektów, ale ten był szczególnie dla mnie trudny. Miałam w nim odegrać dwie główne role, być pacjentką i producentką tego filmu. Wyzwanie, którym spokojnie mogłabym podzielić się z co najmniej czterema osobami. Mogłam też wybrać jedynie siebie i po prostu w zaciszu kliniki przejść zabieg i tu, możesz mi zarzucić zachłanność.

Comments

Co o tym myślisz ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *