Droga do macierzyństwa – Dokument

Realizowałam w życiu wiele projektów, ale ten był szczególnie dla mnie trudny. Miałam w nim odegrać dwie główne role, być pacjentką i producentką tego filmu. Wyzwanie, którym spokojnie mogłabym podzielić się z co najmniej czterema osobami. Mogłam też wybrać jedynie siebie i po prostu w zaciszu kliniki przejść zabieg i tu, możesz mi zarzucić zachłanność. Bo ja po prostu bardzo chciałam pokazać kulisy tego, przez co wiele par przechodzi każdego roku na drodze do rodzicielstwa. Ten dokument nie jest jedynie o zabiegu, ten dokument jest o jednym z przystanków, etapów na bardzo trudnej drodze do macierzyństwa, rodzicielstwa. Każdego roku około 1,5 miliona par w Polsce boryka się z niepłodnością, rozwój medycyny rozrodu jest dla większości z nich jedyną szansą na rodzicielstwo.

 

11.08.2022 w klinice @Medistica Ginekologia_Płodność pod przewodnictwem Doktora Mirosława Szlachcica wykonany pierwszy w Polsce zabieg rewitalizacji jajników osoczem bogatopłytkowym w połączeniu z komórkami multipotencjalnymi ze szpiku. Zabieg został wykonany w celu pobudzenia uśpionych komórek jajowych w jajnikach, które następnie można wykorzystać w procedurze in vitro. Zabieg jest szczególnie zalecany kobietom o niskim poziomie AMH oraz słabo reagującym na stymulacje we wspomaganych procedurach rozrodczych. Zabieg został wykonany przez zespół najlepszych medyków, którzy nie tylko otoczyli mnie najlepszą opieką medyczną, ale byli z nami na każdym etapie od samego początku aż do ostatniego ukłucia igłą, aby dać nam nadzieję i szansę na ponowne rodzicielstwo.

Nadzieja nie umiera ostatnia, ona się zmienia, poddając nas próbie za każdym razem, kiedy chcemy się poddać. Ja jeszcze się nie poddałam.

Specjalne podziękowania dla zespołu medycznego kliniki Medistica Ginekologia+Płodność Dr n. med. Mirosław Szlachcic – specjalista ginekolog, specjalista endokrynolog Lek. Przemysław Janas – ginekolog Lek. Bartosz Szlachcic – ginekolog Lek. Jędrzej Jastrzębski – ortopeda Katarzyna Kapelko – koordynator chirurgii Bożena Podgórska – pielęgniarka dyplomowana Wiktoria Luka – położna Maciej Onufruk – specjalista ds. systemu Magellan Sandra Uznańska – manager Medistica Medical Group Sylwia Piechota-Wiśniewska – kierownik kliniki Ewa Popiel-Rzucidło – manager marketingu

Zdjęcia: Karolina Chudyba Montaż: Tomasz Bielański Słony Studio Produkcja: Narine Szostak PłodnośćStart

Film został zrealizowany w ramach nieodpłatnej współpracy.

Share
Pin
Tweet
Related

#JestemN97 – Niepłodność jest bliżej niż myślisz – Odcinek 5

Ile razy słyszałaś, że cuda w niepłodności się zdarzają? Pewnie nie raz słyszałaś, że bratowa koleżanki szwagra właśnie jest w ciąży w wyniku takiego cudu. A ty? A ty masz wrażenie, że wszystkie cuda zdarzają się innym i jakimś dziwnym trafem skutecznie omijają twoją macicę… Ile masz w sobie jeszcze siły by trwać w wierze?

Comments

Co o tym myślisz ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *