E-book – Twoje prawa w obliczu poronienia lub martwego urodzenia

Wielokrotnie rozważałyśmy stworzenie tego e-booka. Z jednej strony czułyśmy ogromną potrzebę emocjonalną realizacji tego materiału, z drugiej byłyśmy świadome, że nie jest to łatwa lektura, po którą kobiety sięgają ot tak! Tak zupełnie po ludzku, komu by się chciało czytać zawiłe zapisy prawne o martwym płodzie…? Jednak ostatecznie obie z Joanną Nowak stwierdziłyśmy, że nasze przeżycia to coś więcej niż suche akty prawne, że interpretacja ustaw to ważna część w prawidłowym jego zrozumieniu i korzystaniu z tychże  praw w obliczu tak kosztownego emocjonalnie zdarzenia, jakim jest poronienie czy martwe urodzenie. Chciałyśmy stworzyć jeden dokument, który będzie zawierał wszystkie przewidziane ustawowo zapisy na okoliczność poronienia lub martwego urodzenia, aby ułatwić kobietom, oraz osobom z ich najbliższego otoczenia dostęp do wiedzy, która w sytuacji kryzysowej jest kluczowa w podejmowaniu świadomych decyzji. Nam tej wiedzy kiedyś zabrakło i zapłaciłyśmy za to wysoką cenę emocjonalną.

E-book Twoje prawa w obliczu poronienia lub martwego urodzenia to czysta wiedza, która ma na celu wspieranie kobiet w okolicznościach okołoporodowych. W obecnym stanie prawnym w naszym kraju w kwestii praw okołoporodowych, wiedza wydaje się być niezbędna w konfrontacji straty ciąży.

Statystyki są bezwzględne, 1 na 3 ciąże jest zagrożona poronieniem, za czym idzie również ryzyko nawracających poronień. Naszym celem od samego początku było uświadamianie, że edukacja i znajomość swoich praw w obliczu poronienia lub martwego urodzenia będzie mieć realny wpływ na dalsze decyzje procedur medycznych.

Share
Pin
Tweet
Related

Droga do macierzyństwa – Dokument

Realizowałam w życiu wiele projektów, ale ten był szczególnie dla mnie trudny. Miałam w nim odegrać dwie główne role, być pacjentką i producentką tego filmu. Wyzwanie, którym spokojnie mogłabym podzielić się z co najmniej czterema osobami. Mogłam też wybrać jedynie siebie i po prostu w zaciszu kliniki przejść zabieg i tu, możesz mi zarzucić zachłanność.

#JestemN97 – Niepłodność jest bliżej niż myślisz – Odcinek 5

Ile razy słyszałaś, że cuda w niepłodności się zdarzają? Pewnie nie raz słyszałaś, że bratowa koleżanki szwagra właśnie jest w ciąży w wyniku takiego cudu. A ty? A ty masz wrażenie, że wszystkie cuda zdarzają się innym i jakimś dziwnym trafem skutecznie omijają twoją macicę… Ile masz w sobie jeszcze siły by trwać w wierze?

Comments

Co o tym myślisz ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *